İlk Hack Maceram

Başlatan CoviD, Tem 05, 2020, 11:53 ös

« önceki - sonraki »

CoviD

Tem 05, 2020, 11:53 ös Son düzenlenme: Ağu 08, 2020, 11:51 ös CoviD
Daha 8. sınıftaydım yıl 2013 bilgisayar la aram çok iyi o zamanlar facebook yeni popüler olmuş msn devri bitiyordu bizde facebookta çiftlik geliştirme oyunu oynuyorduk arkadaşlarla bir gün bi arkadaş cheat engine ile para çoğaltmış kendisine küçüklük aklı bende yapayım dedim ve yaptım :) Daha sonra çok hoşuma gitti arkadaşlarıma anlatıyorum vs. daha sonra Gezi Parkı Olayları patlak verdi o zamanlarda Red Hack AKP Sitelerini hackliyordu bende cheat engineden gaz alarak sql açığı daha sonra upload açığı sonra işletim sistemi değiştirdim ilk sitemi hackledim bir çeşit dinci siteydi o zamanlar sql açığı bir çok sitede vardı her neyse veritabanına eriştim sırada index basmak vardı index yapmayı bilmiyorumdum LulzSec Hack grubunun İndexini Web Page Maker İle değiştirip siteye indexi basmıştım çocuk aklıyla çok sevinmiştim ve o gazla siteden hesap açtım forum tarzı bir siteydi işte peygamberler hakkında sohbetler vs. eden konunun altına home sayfanıza index bastım demiştim :D meğer kayıt olurken site adminleri ip adresimi görüyorlarmış zınk  :o bi admin bana ip adresimi yazdı korkmuştum hemde çok nasıl yaptığımı sordu bende anlattım sonra beni banlamışlardı tabi ben bu sebepden 1 2 yıl bıraktım bu konuyu çok korkmuştum sonra liseye geçtim c+ kodlaması java script vs öğrendim zamanla bir çok şeyi kavradım ve  uzun bir süredir üniversite dolayısıyla hack yapmıyordum şu an eski formumda olmasamda yine yazılım konusunda kendimi yeterli buluyorum.

pozitron

2013 mü :o yaşınız çok küçükmüş bee ben 2009da üniye gidiyordum, şimdi artık resmen siber güvenlik ve sızma testi uzmanıyım. Hack filan yasadışı işlemler bu arada, halen yapıyorsan önermem :D

ama güzel hikaye eline sağlık.