FORUM | BeyazHacker.com

Beyaz Hacker Forum web sitesine hoşgeldiniz. Chat, konu açma, üyeler ile birebir irtibat ve daha destek için lütfen üye olun.

Kişisel bilgilerin bulunması

Swerne

Asteğmen
Öncelikle selamün aleyküm oyun oynar iken (LoL) bir adam ekledi ve kötü oynadığım için küfür etmeye başladı sonrasında benim adımı soyadımı söyledi hesap da kendime ait bilgilerim yoktu sadece yaşadığım ilin plaka numarası var idi içime kuşku düştü nasıl buldu diye düşündüm acaba oyunun sunucularına sızıp mı buldu diye olamazdı bilgisayarımın adı ismim ve soy ismimdi bilgisayarımın adını nereden öğrenmiş olabilir? Genel olarak toplayabilirsem oyun oynarken birinin benim bilgilerimi bulması mümkün mü oyuna ticket atınca kimseyle bilgilerini paylaşmayız falan diyorlar yardımcı olurmusunuz ?

Swerne

Asteğmen
Öncelikle selamün aleyküm oyun oynar iken (LoL) bir adam ekledi ve kötü oynadığım için küfür etmeye başladı sonrasında benim adımı soyadımı söyledi hesap da kendime ait bilgilerim yoktu sadece yaşadığım ilin plaka numarası var idi içime kuşku düştü nasıl buldu diye düşündüm acaba oyunun sunucularına sızıp mı buldu diye olamazdı bilgisayarımın adı ismim ve soy ismimdi bilgisayarımın adını nereden öğrenmiş olabilir? Genel olarak toplayabilirsem oyun oynarken birinin benim bilgilerimi bulması mümkün mü oyuna ticket atınca kimseyle bilgilerini paylaşmayız falan diyorlar yardımcı olurmusunuz ?
Yazmayı unutmuşum bu bilgileri bulan biri başka neleri bulabilir kendisi, benim karanlık işlerim var falan diyor 5 ay önce yaşandı içime kuşku yeni düştü.

AnonimTM

Asteğmen
Bazi bugbounty yapanlar yani exploit yazanlar oyun sunucularindaki aciklari bulup exploit db de paylasmadan kendileri bunlardan yararlaniyorlar ama unutma arkadsin falan da olabilir

Swerne

Asteğmen
Bazi bugbounty yapanlar yani exploit yazanlar oyun sunucularindaki aciklari bulup exploit db de paylasmadan kendileri bunlardan yararlaniyorlar ama unutma arkadsin falan da olabilir
Yok arkadaşım değildi 5 dakika içerisinde sızıp bulma olanağı var mı yani 5 dakika bile sürmemiştir yani

Swerne

Asteğmen
Yani hocam bu konularda yeni olduğum için bilgisizim bu adam bir oyun sunucusundan TC kimlik numarama kadar ulaşabilirmi yoksa sadece oyun sunucularındaki bilgilerime mi ?

blacksmt

Yönetici
Asteğmen
eğer kullanıcı adın kişisel ismin ise bulması normaldir. Veya kullanıcı adı değil oyunda kişisel isimler görünüyorsada normaldir

Swerne

Asteğmen
hayır o kişi senin ne tcni ne adresini bulabilir korkma hiç birşey yapamaz
Teşekkür ederim içimi rahatlattın yani konuyu toplarsak bu adam benim adımı soyadimi ya internette aratarak buldu yada oyun sunucularına sızıp hesap bilgilerinden buldu çünkü oyun içi sihirdar adım da plakam ve adım yazıyordu chatte bana senin ip adresini bulayım bak gör gibi şeyler söylemişti teşekkür ederim tekrardan

AnonimTM

Asteğmen
Yani tek oyundan kredi kartım vb hiçbir şeye ulaşamaz heralde ben kendim vermezsem bilgileri yoksa şuana kadar ülkede dolandırılmayan adam kalmaz heralde
Icin rahat olsun artik datebase lere kredi falan onun gibi bilgiler hash lenerek kayit ediliyo yani hic bisey yapamaz buyuk ihtimalle sana sosyal muhendislik uygulamaya calisis korkutarak